L
O
G
I
N

LOGIN

REJESTRACJA

Rejestracja

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies.

Program Ochrony Konsumentów – Wybieraj odpowiedzialnie!

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku prawa konsumenta zostały poszerzone, wzmocniła się również kontrola rynku, coraz częściej egzekwowane są również przepisy w tej dziedzinie. Czy sytuacja może się jeszcze poprawić? Tak! Dzięki Programowi Ochrony Kosumentów każdy z nas może aktywnie uczestniczyć w ocenie różnorodnych firm, poszerzać swoją wiedzę i wybierać najlepszych przedsiębiorców.

 

Społeczne inicjatywy – jak powszechnie wiadomo – są najbardziej efektywne i najszybciej wzbudzają zaufanie. Sprawdzają się również dlatego, że mamy pewność intencji, jasny cel, który dotyczy każdego z nas. Podobnie działa Program Ochrony Konsumentów, który zakłada wzajemną współpracę – przedsiębiorców oraz ich klientów. Podstawą jest wymiana – opinii, ocen, doświadczeń oraz analiza rynku. Rzetelna weryfikacja pozwala przedstawiać potwierdzone dane. Certyfikaty „Bezpiecznego Konsumenta” to ostateczna gwarancja uczciwości i profesjonalizmu dla najlepszych.

 

Liczy się nie tylko skorzystanie z informacji, które można znaleźć na stronie, ale również uczestnictwo w samym programie. Każda negatywna uwaga to szansa na wyeliminowanie nieuczciwych firm, uchronienie innych osób przed skorzystaniem z ich usług. Publikacja pozytywnych opinii to z kolei zasłużona nagroda dla tych, którzy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Im więcej aktywnych uczestników, tym cenniejsze dane. Wiedza, jaką można czerpać na podstawie informacji z Programu Ochrony Konsumentów daje szansę na odpowiedzialny wybór. Zakupy w sklepie, wizyta w hotelu, poszukiwanie partnera biznesowego – w każdym z tych przypadków niezbędny bywa wstępny research, sprawdzenie reputacji firmy. Odpowiednia wiedza uchroni przed niespodziewanym rozczarowaniem, komplikacjami czy też nieuczciwością.

 

Większa świadomość społeczeństwa musi wpłynąć na bardziej konsekwentne przestrzeganie praw i interesów każdego z nas. Program Ochrony Konsumentów daje taką szansę. Wybór to kwestia indywidualna, należy jednak pamiętać o tak wielu pozytywnych zmianach, które mogą stać się naszym udziałem.